Karciane potyczki o Puchar Rektora | Politechnika Gdańska

Karciane potyczki o Puchar Rektora

Turniej Brydża Sportowego
Fot. Tytus Caban
Za nami Turniej Brydża Sportowego o Puchar Rektora na 120-lecie Politechniki Gdańskiej. W rywalizacji udział wzięło 36 par. Rywalizacja była na tyle zacięta, że w kategorii open dwie pary musiały podzielić się zwycięstwem. Najlepsi okazali się Monika Granica i Piotr Suchodolski oraz Wacław Wejknis i dr hab. inż. Sławomir Henclik.

Wydarzenie odbyło się w sobotę 13 kwietnia, w Gmachu Głównym uczelni. Na holu przed Aulą PG przy 17 stołach zasiadło łącznie 36 par brydżystów. Turniej został przeprowadzony systemem Barometru. Rozegrano 9 rund po 3 rozdania w rundzie, w sumie 27 rozdań. Wybór takiego systemu pozwolił sędziemu PZBS Januszowi Liwoszowi na bieżąco punktować i rankingować grające pary. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie w czterech kategoriach przyznano następujące nagrody:

Kategoria open, ex aequo:

• Monika Granica – Piotr Suchodolski (wynik: 66,32%)
  • Wacław Wejknis – dr hab. inż. Sławomir Henclik (66,32%)

Kategoria studenci:

• Jan Reza – Krzysztof Wojno (51,39% – 13. miejsce w kategorii open)

Kategoria absolwenci:

• Jacek Lew – Wacław Janicki (62,85%, 3. miejsce w kategorii open)

Kategoria pracownicy:

• prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz – dr inż. Robert Krawczyk; (54,51%, 10. miejsce w kategorii open)

Komplet wyników

Turniej został zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów PG przy współudziale Pomorskiego Oddziału Polskiego Związku Brydża Sportowego oraz Sekcji Brydżowej Centrum Sportu Akademickiego PG. Odpowiedzialnymi za organizację byli dr inż. Robert Krawczyk z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej i aktywny brydżysta PZBS i CSA oraz Georgis Bogdanis wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów PG.